Grecja to raj dla amatorów plażowania, uprawiania sportów wodnych, kąpieli morskich i biesiadowania, ale również dla wszystkich, którzy zainteresowani są zwiedzaniem miejsc historycznych i podziwianiem lokalnej architektury.

Wczasy w Grecji organizowane przez biura podróży są zazwyczaj w turnusach siedmio lub czternastodniowych. Siedem dni to absolutnie za mało, aby korzystać z uroków słońca, plaż i kąpielisk i jednocześnie poznać kulturę i najważniejsze zabytki Grecji. Wczasy w Grecji dwutygodniowe to znowu za dużo, aby cały czas wylegiwać się na plaży. Słońce jest tutaj ostre i szybko opala.

Wakacje w Grecji

Wakacje w Grecji

Przed wyjazdem na wczasy do Grecji warto więc zastanowić się czy chcemy odpocząć nad morzem czy też interesuje nas zwiedzanie starożytnego kraju. Jeżeli wybieramy opcję wczasów dwutygodniowych to połączeń tych dwóch form aktywności i wypoczynku wydaje się być świetnym rozwiązaniem.

Najgorętszy okres w Grecji to miesiące letnio-wakacyjne, czyli czerwie, lipie i sierpień. Wyjeżdżają w tych miesiącach na wakacje do Grecji należy się liczyć z faktem, iż temperatura nie będzie chodzić poniżej 35°C. Z uwagi na niższe temperatury bardzo ciekawa alternatywą mogą być wczasy w Grecji we wrześniu lub w październiku. To najlepszy czas dla tych turystów, którzy są  raczej nastawieni na zwiedzanie. Zarówno temperatury jak i ceny w sklepach i ceny apartamentów są wtedy znacznie niższe.

Tags: , , , ,

Comments are closed.